ECR06 | Camlı Yangın Kapısı

STANDART | TS EN 1634-1

BOYUTLAR | STANDART 1000×2100 mm. İSTENİLEN EBATLARDA YAPILABİLİR.

KASA | 1,50 mm DKP / GALVANİZ

KANAT | 0,90 mm DKP / GALVANİZ

FİTİL | SOĞUK DUMAN FİTİLİ

MENTEŞE | YAYLI YANGIN DAYANIMLI MENTEŞE

BOYA | İSTENİLEN RAL RENGİNDE ELEKTROSTATİK BOYAMA

CAM | 3-12 KALINLIKLARINDA TEMPERLİ CAM KULLANILMAKTADIR.

ÖZEL ÜRETİM SEÇENEĞİ | Projelerinizde kapı ölçüsü alırken, duvar boşluğu (en, boy ve duvar kalınlığı) ölçülerini bizlere bildirmeniz yeterlidir.

CAMLI YANGIN ÇIKIŞ KAPISI KULLANIM ALANLARI 

Camlı Yangın Çıkış Kapısı

 Gelişen dünya teknoloji ile birlikte yangın çıkış kapıları da belli bir norma sokulmuştur. Son yayınlanan yangın kapıları yönetmeliklerine göre piyasaya sunulan yangın çıkış kapılarında birtakım değişikliklere gidilmiştir. Bu konuda firma olarak oldukça titiz davrandık ve müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz yangın kapılarında yüksek donanımlı teknolojiler kullandık. Sizlerin ve sevdiklerinizin can ve mal güvenliğini sağlamak için ürettiğimiz yangın kapıları son derece teknolojik ve yangına uzun süre dayanıklıdır.

Çeşitli kullanım alanları olan yangın kapılarının en çok tercih edildiği mekanlar hastaneler, okullar, oteller, cafe ve restaurantlar, eğlence mekanları, yüksek katlı iş merkezleri, ibadethaneler gibi birçok alan olmaktadır. İnsanların ve canlıların yaşadığı her alanda yüksek güvenlik önlemleri alınması gerektiğinden dolayı, yangın çıkış kapıları kullanımı konusunda da büyük bir titizlik gösterilmesi gerekmektedir. Herhangi bir yangın anında insanların ve çevredeki alanın güvenliğini sağlamak için camlı modellerimizi de göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu sayede camlı yangın kapısı kullanarak yangın anında oluşabilecek gaz ve duman bulutundan büyük ölçüde korunmuş olursunuz.

Son yıllarda çıkan yangın yönetmeliğine göre binalarda özenli Bir şekilde yangın merdiveni oluşturulmalı ve her merdiven katında yangın alevlerini geçirmeyen yangın kapısı bulunması zorunlu hale getirilmiştir. Yönetmeliğin bu şekilde olması da tüm Türkiye genelinde yangın konusunda büyük bir bilinç ve standardizasyon oluşmasına neden olmuştur. Bu sayede insanlar hem kendi güvenliklerini hem de etraftaki canlıların ve cansız varlıkların güvenliklerini akılcı ve mantıklı bir şekilde sağlamış olacaktır.

Neden Camlı Yangın Kapısı Modeli Tercih Etmeliyim?

 Yangın çıkış kapısı kullanımı canlıların yaşadığı her kapalı alanda mutlaka alınması gereken bir önlemdir. Yangın kapısı tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli konu; ürünün herhangi bir yangın anında insanların yaşadığı alana gaz duman veya yangın alevlerini geçirmemesi olmasıdır. Böyle bir sistemde olası bir yangın anında yangın merdivenleri tercih edilecek ve yangın kapıları da insanların kaçış zamanlarına destek sağlayacaktır. Bu konuda camlı yangın kapısı modeli sizlere büyük avantaj sağlar. ECR Door firması olarak camlı modeli üretiyoruz ve yangın kapısının, yangında oluşan dumanları gazları ve yangın alevlerini geçirmemesi üzerine titizlikle çalışıyoruz.